השליטה הדתית בהר הבית: הוכחה בעיני המוסלמים, מי העם הנבחר

פורסם ב: הערות | 0
Temple Mount לפי פרופ’ מרדכי קידר
https://mida.org.il/2016/08/09/%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%90%D7%A1%D7%9C%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%9C-%D7%90%D7%A7%D7%A6%D7%90/

שורש הסכסוך הוא תיאולוגי

השאלה היא מדוע המוסלמים חרדים כל כך לעניין אל־אקצא עד שהפכו את השקר הזה לעיקר אמונה כמעט. הסיבה פשוטה: בראייתו העצמית, האסלאם איננו דת שהגיעה לעולם לחיות בשלום עם הדתות הקודמות, היהדות והנצרות, אלא כדי לבטל ולהחליף אותן. האסלאם הוא “דין אל־חק” “דת האמת”, ואילו היהדות והנצרות הן “דין אל־באטל”, “דת שקר”. המוסלמים חוששים ששיבת היהודים לארצם, לעירם ולבית מקדשם, עלולה להחזיר את היהדות למעמד של דת חיה, קיימת, פעילה ואמתית, ומעמד זה יציב סימן שאלה ואיום תיאולוגי על קיומו של האסלאם.

לכן כל פעילות יהודית – ובעיקר תפילת יהודים – בהר הבית מוציאה אותם מדעתם, והם יעשו הכול, כולל המצאת שקרים, כדי למנוע מהיהודים לשוב לעירם ולמקדשם שמהם הוגלו לפני כמעט אלפיים שנה. העיתונאי נדב שרגאי אף הקדיש ספר שלם בשם “עלילת ‘אלאקצא בסכנה’ – דיוקנו של שקר”, על השקר האסלאמי בדבר כוונתה כביכול של מדינת ישראל להרוס את מסגד אל־אקצא.

המאבק על ירושלים הוא בבסיסו מאבק תיאולוגי, הנובע מאי־יכולתם של מוסלמים להכיר בעברם ובזכויותיהם הדתיות של בני דתות אחרות, שעל פי האסלאם בטלו מן העולם. כל ההיבטים האחרים – הלאומי, הפוליטי והמשפטי – של הסכסוך הם שכבות עליונות, שתחתיהן נמצא ההיבט הדתי של הסכסוך בין ישראל ושכנותיה. עכ”ל

לעתיד לבוא כאשר מקום המקדש יחזור לשליטתנו המלא בני קדר בן ישמעאל יביאו קרבנות למזבח ה’ בהר הבית

בגאולה העתידה כתוב

ישעיהו פרק ס פסוק ו – ז
(ו) שִֽׁפְעַ֨ת גְּמַלִּ֜ים תְּכַסֵּ֗ךְ בִּכְרֵ֤י מִדְיָן֙ וְעֵיפָ֔ה כֻּלָּ֖ם מִשְּׁבָ֣א יָבֹ֑אוּ זָהָ֤ב וּלְבוֹנָה֙ יִשָּׂ֔אוּ וּתְהִלֹּ֥ת יְקֹוָ֖ק יְבַשֵּֽׂרוּ:
(ז) כָּל־צֹ֤אן קֵדָר֙ יִקָּ֣בְצוּ לָ֔ךְ אֵילֵ֥י נְבָי֖וֹת יְשָׁרְת֑וּנֶךְ יַעֲל֤וּ עַל־רָצוֹן֙ מִזְבְּחִ֔י וּבֵ֥ית תִּפְאַרְתִּ֖י אֲפָאֵֽר:

 

בראשית פרשת חיי שרה פרק כה פסוק יג
(יג) וְאֵ֗לֶּה שְׁמוֹת֙ בְּנֵ֣י יִשְׁמָעֵ֔אל בִּשְׁמֹתָ֖ם לְתוֹלְדֹתָ֑ם בְּכֹ֤ר יִשְׁמָעֵאל֙ נְבָיֹ֔ת וְקֵדָ֥ר וְאַדְבְּאֵ֖ל וּמִבְשָֽׂם: