היום משרד הבריאות הודיע על רכישת מנות של התרופה רג’נרון (Regeneron) המטפלת בחולי קורונה הנמצאים במצב קל עד בינוני.

פורסם ב: מדע | 0

סוף סוף משרד הבריאות מנסה פתרון חדש להתגבר על נגיף הקורונה באמצעים טבעיים

מדווח בערוץ 20

אם לא שמעתם עדיין על התרופה רג’נרון, הגיע הזמן: במסגרת פיילוט של משרד הבריאות וקופת החולים כללית, כ-100 מנות של התרופה, שהוכחה כיעילה ובטוחה, יינתנו לחולי קורונה מבוגרים במצב קל עד בינוני. אז מהי בדיוק התרופה- ומהו בדיוק הפיילוט, שייתכן ויוריד משמעותית את התחלואה הקשה בישראל?

התרופה, הניתנת בעירוי דרך הוריד או בהזרקה, מורכבת מנוגדנים נגד נגיף הקורונה והיא יעילה ביותר כשהיא ניתנת בימים הראשונים לאחר ההדבקה, כשהתסמינים עוד קלים או בלתי מורגשים. התרופה מונעת את הדרדרות המחלה ומבטלת סימפטומים קשים, ובכך היא שומרת על המטופל בטוח יחסית, עם תסמינים סבירים.

Regeneron Pharmaceuticals
Regeneron Pharmaceuticals

לפרטים נוספים לחץ על הקישור.

באתר לענייני בריאות מדווח:

שבימים האחרונים התפרסמה ידיעה על מחקר חדש שנערך במדינות שונות בעולם באמצעות התרופה מולנופירביר (molnupiravir) – תרופה אנטי-ויראלית חדשה לקורונה.

מכיוון שמולנופירביר אינו מכוון לחלבון הדוקרנים של הנגיף – בניגוד לחיסוני הקורונה , התרופה צריכה להיות יעילה לא פחות ככל שהנגיף ממשיך להתפתח לווריאציות שונות.
Molnupiravir במקום זאת מכוון לפולימראז הנגיפי, אנזים הדרוש לנגיף כדי ליצור עותקים שלו. הוא נועד לפעול על ידי הכנסת שגיאות לקוד הגנטי של הנגיף.

הערה על המאמר:
אינני מומחה ברפואה להציע חוות דעת עד כמה התרופה החדשה יעילה או מועילה.

הערה 2 :
במקביל שאנו מחפשים תרופות טובות יותר עלינו להתאמץ לתקן את הבעיות הרוחניות שגרמו למכת הקורונה. וכבר הצעתי מספר תיקונים בפוסטים אחרים באתר זה.

אסור לנו ליפול בטעות של אסף, ככתוב:

דברי הימים ב פרק טז פסוק יב
(יב) וַיֶּחֱלֶ֣א אָסָ֡א בִּשְׁנַת֩ שְׁלוֹשִׁ֨ים וָתֵ֤שַׁע לְמַלְכוּתוֹ֙ בְּרַגְלָ֔יו עַד־לְמַ֖עְלָה חָלְי֑וֹ וְגַם־בְּחָלְיוֹ֙ לֹא־דָרַ֣שׁ אֶת־יְקֹוָ֔ק כִּ֖י בָּרֹפְאִֽים: