לפי AP חמאס חוזר להפגין ריבונות בעזה באיזורים שמהם צה״ל יצא

פורסם ב: הערות | 0

 

רצועת עזה וישובי גוש קטיף

חמאס החל להתעורר מחדש באזורים שבהם ישראל הסיגה את עיקר כוחותיה לפני חודש, פרסה שוטרים ותשלומי משכורות לחלק מעובדי המדינה בעיר עזה בימים האחרונים, אמרו ארבעה תושבים ובכיר בקבוצה המיליטנטית.

יום שבת: סימנים להתחדשות חמאס בעיר הגדולה ביותר בעזה מדגישים את חוסנה של הקבוצה למרות המערכה האווירית והקרקעית הקטלנית של ישראל בארבעת החודשים שחלפו מאז הפיגוע ב-7 באוקטובר על ישראל שהפעילה את המלחמה. ישראל אומרת שהיא נחושה לרסק את חמאס ולמנוע ממנו לחזור לשלטון בעזה, מובלעת שהיא שולטת בה מאז 2007.

בימים האחרונים חידשו כוחות ישראליים את התקיפות בחלקים המערביים והצפון-מערביים של העיר עזה, כולל באזורים שבהם בוצעו לפי הדיווחים חלוקת משכורות.

ארבעה תושבי העיר עזה אמרו לסוכנות הידיעות AP כי בימים האחרונים התפרסו שוטרים במדים ובלבוש אזרחי ליד מטה המשטרה ומשרדי ממשלה אחרים, כולל ליד בית החולים שיפא, הגדול בשטח. התושבים אמרו שהם ראו את חזרתם של עובדי מדינה ואת התקיפות האוויריות של ישראל לאחר מכן ליד המשרדים המאולתרים.

החזרת המשטרה מסמנת ניסיון להשיב את הסדר בעיר ההרוסה לאחר שישראל הסיגה מספר לא מבוטל של חיילים מצפון עזה בחודש שעבר, אמר גורם בחמאס לסוכנות הידיעות AP, שדיבר בעילום שם מכיוון שלא היה מורשה לדבר עם התקשורת.

מסקנה: בשם הניצחון במלחמה, על הרמטכ”ל, ראש אמ”ן, ראש השב”כ, ביבי נתניהו ושר הביטחון גלנט להתפטר לאלתר.

הביקורת היא לא משמאל אלא דווקא ממי שמאמין בתורה (שמות פרשת משפטים פרק כג פסוק לא)
וְשַׁתִּ֣י אֶת־גְּבֻלְךָ֗ מִיַּם־סוּף֙ וְעַד־יָ֣ם פְּלִשְׁתִּ֔ים וּמִמִּדְבָּ֖ר עַד־הַנָּהָ֑ר כִּ֣י׀ אֶתֵּ֣ן בְּיֶדְכֶ֗ם אֵ֚ת יֹשְׁבֵ֣י הָאָ֔רֶץ וְגֵרַשְׁתָּ֖מוֹ מִפָּנֶֽיךָ: