לפי “הקול היהודי”: זה יכול להישמע דמיוני אבל חטיפה ראשונה בהר דב מתרחש ב-7/10/2000, במהלך השבת, כאשר מג”ד הגזרה הוא לא אחר מאשר אהרון חליוה. כן כן, מי שכראש אמ”ן אחראי למחדל הגדול בתולדות ישראל בשבת 7/10/2024.

פורסם ב: הערות | 0
EblkGpNa4yN0qj
7aK4pUKL5VYjOV
היו ימים. אולמרט, ידלין ואייזנקוט בקריה בתל אביב (אבי אוחיון לע”מ)

תיק לבנון: ה-7 באוקטובר הראשון

“ארבעה חודשים אחרי הנסיגה מתרחש אירוע לאומי מודחק שכמעט לא מוזכר בתודעה הישראלית: חטיפה ראשונה בהר דב. זה יכול להישמע דמיוני אבל האירוע מתרחש ב-7/10/2000, במהלך השבת, כאשר מג”ד הגזרה הוא לא אחר מאשר אהרון חליוה. כן כן, מי שכראש אמ”ן אחראי למחדל הגדול בתולדות ישראל בשבת 7/10/2024.
מחבלי חזבאללה מפעילים מטען חבלה גדול שפוגע ברכב סיור וחוטפים את גופותיהם של שלושה חיילים שנסעו בו: בנימין (בני) אברהם, עדי אביטן ועומר סואעד. הגופות יוחזרו בהמשך במה שמכונה עסקת טננבאום.” (מתוך הפרק ה-1 בתיק לבנון).

בשבוע שהשיח על יציאה למלחמה בלבנון הגיע לשיא חדש בתקשורת השקנו פרויקט חדש ומעמיק שיורד לשורשי היחסים עם שכנתנו הצפונית. מה הביא אותנו עד הלום? אלו סבבים עברנו? למה ברחנו מלבנון? והאם זו תהיה מלחמת לבנון ה-3 או האחרונה?

בפרק הראשון צללנו לעומקי קיצור תולדות הרומן בין ישראל ללבנון, ובהמשך נביא ראיונות עם אנשי המקצוע שיסבירו מהי הקונספציה לגבי חיזבאללה ולבנון ומה חייב להשתנות מהיסוד.
תיק לבנון- הגיע הזמן לעצב מחדש את הגבול הצפוני ואין מתאים יותר מלצלול לתולדות הסיפור הלבנוני המרתק.

הערת העורך: על צה”ל להפסיק את מדיניות מינוי קצינים שנכשלו לתפקידים צבאיים רגישים יותר או חשובים יותר.