לגבי התמריצים שנתן בני גנץ למחבל להרוג את היהודי בציר שבין קרית ארבע לחברון

פורסם ב: הערות על החברה | 0

לפי אתר הקול היהודי: יהודי נרצח בפיגוע ירי בחברון: מחבל פתח הערב (מוצ”ש) באש לעבר אב ובנו בציר שבין קרית ארבע לחברון, ככל הנראה כשהגיעו לקנות בחנות של ערבים. האב נפגע בראשו ונהרג והבן במצב קל…

ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן תקף את שר הביטחון גנץ על הסרת מחסום צבאי שהיה עד לפני מספר חודשים סמוך לנקודה בה בוצע הפיגוע. “לפני 5 חודשים החליט שר הבטחון לפתוח את חסם אשמורת שהיה סגור 20 שנים לתנועת רכבים פלסטינים, הזהרנו בזמן אמת שפתיחת המחסום עלולה להוביל לפיגועים, ולצערנו כאמור החשש הזה התממש הערב”, אמר.

רונן חנניה
רונן חנניה הי”ד שנרצח בציר שבין קרית ארבע לחברון

 

לפי אתר חדשות בחדרי חדרים המחבל היה חולה סרטן סופני

לפי הדיווח של הכתב הצבאי איתי בלומנטל ב’כאן חדשות’, המחבל ג’עברי היה חולה סרטן סופני. בימים האחרונים נאמר לו על ידי הרופא שלו שהוא הולך למות בימים הקרובים ולא ישרוד את המחלה, ולכן ייתכן שיצא לבצע פיגוע כדי שלפחות ייזכר כגיבור בקרב בני עמו. כך אומר גורם ביטחוני.

בערוץ 14 דיווחו, זה לא היה רק ​​כדי לקבל כבוד, אלא זו הייתה דרך להבטיח תשלומים כספיים קבועים למשפחתו מהרשות הפלסטינית, שמשלמים לטרוריסטים ולמשפחותיהם משכורות עבור התקפות על יהודים. בני גנץ ושותפיו החזירו את המימון הישראלי לרשות הפלסטינית שהוקפא קודם לכן בתקופת טראמפ עקב תשלומים למחבלים ולמשפחותיהם.

תנועת רגבים 24 באוגוסט~ כ״ז בְּאָב תשפ״ב:

אחרי שנה של ממשלה כושלת שנשענה על תומכי טרור, שר הביטחון בני גנץ – Benny Gantz לוקח את זה עוד צעד קדימה.
בריאיון לערוץ Hala هلا ואתר بانيت Panet הוא אומר: אני רוצה להקים ממשלה על האצבעות של עודה וטיבי. שהערבים ינהרו לקלפיות.
איך זה בדיוק תורם לביטחון של מדינת ישראל? זה לא.
בני גנץ רע לביטחון ישראל.
חורבן גוש קטיף

יאיר לפיד: “זה מעולם לא היה קשור לפלשתינים, לדמוגרפיה, לשאיפה להסדר שלום, לתשישותו היחסית של צה”ל או לכל אחד מההסברים שניתנו לנו (ונסתרו שוב ושוב). המניע היה אחר לגמרי”.

יאיר לפיד כשהיה עיתונאי הסביר שפינוי יהודים מגוש קטיף לא נעשה משיקולים ביטחוניים, אלא היה חלק ממלחמת תרבות נגד הציונות הדתית ותומכיהם. אנחנו מאשימים את בני גנץ שפעל מאותן סיבות אידאולוגיות.