מסכמים שבוע של הפגנות על הריגתו של אהוביה סנדק ז”ל בידי שוטרים. כ-200 מפגינים נעצרו ועשרות נפצעו מאלימות השוטרים. ההפגנות נמשכות גם השבוע.

פורסם ב: הערות על החברה | 0
לפי אתר הקול היהודי

כמעט שבוע חלף מאז נהרג הנער אהוביה סנדק ז”ל, בן ה-16.5, בידי שוטרים מימ”ר ש”י.הרדיפה ארוכת השנים נגד נוער הגבעות ופעילים בהתיישבות, הגיעה לשיאה באותו מרדף משטרתי, במהלכו התנגשו שוטרי מחוז ש”י ברכבם של נערים. אהוביה ז”ל נהרג במקום וארבעה נוספים נפצעו ונעצרו מיד.השוטרים בזירה מנעו מעיתונאים, חבר כנסת ומתושבי האזור, להתקרב לזירת האירוע ולתעד, ובארגון חוננו חששו משיבוש הליכי החקירה בידי השוטרים המעורבים בהריגתו של אהוביה. גם לאחר מכן, במח”ש עיכבו את חקירתם של השוטרים במשך מספר ימים.אלפי מפגינים יצאו לרחובות בדרישה להעמיד לדין את השוטרים שהרגו את האהוביה ז”ל וכן לסגור את המפלג לפשיעה לאומנית (פשל”א) בימ”ר ש”י.ההפגנות נערכו בכ-45 מוקדים שונים, במהלכן נעצרו כ-200 מפגינים שהקיבלו סיוע משפטי מארגון חוננו.במהלך ההפגנות, הפעילו השוטרים אלימות קשה כנגד המפגינים וכמה עשרות מפגינים נפצעו ברמות פציעה שונות. חלקם אף נזקקו לטיפול רפואי.
מצורף למאמר שם באתר הקול היהודי וידיאו לתעד את ההגפגנות.

במאמר אחר בערוץ 7 “למה ביבי גיסי לא זועק את מות אהוביה?” – ד”ר חגי בן ארצי מאשים את השוטרים בהפקרת הפצועים אחרי התאונה, וכאן אצטט:

דבריו אלה מוסיף ד”ר בן ארצי ומדגיש את חומרת התנהלות המשטרה באירוע הקשה: “לא מספיק
לא רק שבמקום לטפל בהם עסקו במעצר, הם גם לא וידאו שאין פצועים בשטח. רק אחרי שעה וחצי, כשחזרו למקום כדי למצוא ממצאים מפלילים, כי זה מה שעניין אותם, להפליל את הנערים, הם מגלים את אהוביה מתחת לאוטו. אולי אפשר היה להציל אותו.
חידדנו את הנקודה שנמצאת מעבר לכל חקירה והיא ברורה וגלויה, וזו העובדה שארבעה שוטרים בזירה הפקירו פצוע. זה דבר שלא צריך חקירה. מדובר בעובדה שכולם מכירים בה. ארבעה שוטרים, בין אם גרמו לתאונה או לא, מה שיתברר בועדת החקירה, ברור לגמרי שהם לא בדקו ולא וידאו שאין פצועים בשטח. היו ארבעה פצועים שגם אותם היה קשה לפנות כשהחובשים צעקו שצריך לטפל בהם ולא לאזוק אותם. לא רק שבמקום לטפל בהם עסקו במעצר, הם גם לא וידאו שאין פצועים בשטח. רק אחרי שעה וחצי, כשחזרו למקום כדי למצוא ממצאים מפלילים, כי זה מה שעניין אותם, להפליל את הנערים, הם מגלים את אהוביה מתחת לאוטו. אולי אפשר היה להציל אותו אם הייתה מגיעה כבאית ומרימה את האוטו, אולי אפשר היה להציל אותו והם נותנים לו לדמם למוות”.

“לא צריך ועדת חקירה”, אומר ד”ר בן ארצי. “לצערי היחיד שצועק את זה הוא חבר הכנסת והשר לשעבר בצלאל סמוטריץ’ שמגיע לשם ועוצרים אותו והוא זועק בכל מקום איך קורה שמפקירים פצוע. אני שואל איך קורה ששר המשטרה לא מכנס מסיבת עיתונאים ומביע זעזוע על הפקרת הפצועים בשטח בידי שוטרים ולא ממלאים את חובתם הבסיסית להציל חיים”.

“בנוסף, אחר כך גם עוצרים את הנערים. את השוטרים היה צריך לעצור. שר המשטרה היה צריך להשעות אותם מיידית. הם היו צריכים להיות העצורים באשמת הפקרת פצועים וגרימת מוות. יש כאן סולם ערכים מעוות לגמרי, עוסקים בשאלה איך לאזוק את הפצועים ולעצור את בצלאל סמוטריץ’ במקום לוודא שאין פצועים ולא להשאיר את הנער היקר והנפלא הזה מדמם למוות מתחת למכונית הזו. איפה ראש הממשלה, גיסי, שיקום ויגיד דברים נוקבים שלא יתכן דבר כזה? זה שוטרים שמפקירים למוות
איפה ראש הממשלה, גיסי, שיקום ויגיד דברים נוקבים שלא יתכן דבר כזה? זה שוטרים שמפקירים למוות פצועים. איפה ראש הממשלה שיזדעזע? כשקורה משהו לערבי באום אל חיראן, שגם שם היה טיוח של המשטרה, כל המדינה הזדעזעה
פצועים. איפה ראש הממשלה שיזדעזע? כשקורה משהו לערבי באום אל חיראן, שגם שם היה טיוח של המשטרה, כל המדינה הזדעזעה ופה שתיקה”.