שוב: אדם נפטר אחרי שקיבל חיסון נגד קורונה – ונספח: קישור למה שאמר הרב חיים קנייבסקי על קבלת החיסון

פורסם ב: הערות על החברה | 0

גבר בן 88 שקיבל חיסון נגד קורונה התמוטט אחרי מספר שעות ופונה לבית החולים הדסה הר הצופים שם נקבע מותו. בית החולים: “הוא סבל ממחלות רקע …ממושכות, מורכבות וקשות”, המקור לידיעה באתר סרוגים

שיתוק בצד אחד של פניה בעקבות החיסון

“נלחצתי נורא”: התחסנה, וחצי מפניה שותקו

המקור: https://www.kikar.co.il/382376.html
virusאישה שנטלה את המנה הראשונה של החיסון לקורונה, הזדעזעה לגלות כמה ימים לאחר מכן שיתוק בצד אחד של פניה. נוירולוג בכיר, שנחשף למקרה, מבהיר: מדובר בתופעת לוואי, שיכולה לקרות כתוצאה מהחיסון, אך צפויה לחלוף כלעומת שבאה.המקרה, שנחשף ב’חדשות 12′, אירע לאיזה דובינובסקי (72) מכרמיאל, שלאחר מכן תיארה: “נלחצתי נורא. היה לי קשה לשתות ולאכול, ופחדתי שזה יישאר ככה. למרות שהייתי מודעת לתופעות הלוואי שיכולות להיגרם מהחיסון, הופתעתי”.בבית החולים לגליל שבנהריה, אליו דובינובסקי מיהרה מיד כשהשיתוק הופיע, ערכו לה בדיקות CT וראש, שיצאו תקינות, ומשכך הבינו כי אכן זוהי תופעת לוואי של החיסון מפני הנגיף.

באתר רוטר כ”ו בטבת התשפ”א היה דיווח 

מקרה חריג בהדסה: בן 23 התחסן נגד קורונה – ופיתח תסמונת דלקתית נדירה. ”חשש לפגיעה חמורה בתפקוד הלב”….  מנהל מחלקת הקורונה: “צריך להיזהר בחיסון של אנשים שחלו בעבר בקורונה”


 דברי פרופ’ יואל דונחין, המרכז לחינוך רפואי, הפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית ירושלים

איני שפן נסיונות, עכשיו אני “סרבן חיסונים”

האם הרופאים שמקבלים את הרעיון המהפכני שהזרקת חלבון חדש שייכנס ישירות לתאים יגרום לקורונה הנבזית להתאבד, לא מעלים בדעתם את האפשרות שאולי תהא חדירה גם לתאי הרבייה? אולי ישפיע החיסון על המוח לאחר שנה?

אינני סרבן. אם אכן ניווכח על פי אמות מידה רציונליות ולא פופוליסטיות, אהיה מוכן לחכות עד שיגיע תורי ולהתחסן. אינני סרבן – מתוך הכרה בחשיבות תפקודי בבית החולים טרם פרישתי, נטלתי חיסון לשפעת כל שנה, מתוך ביטחון שבכך אני תורם ליכולתי להמשיך ביחידת הטיפול הנמרץ, כאשר מסביב חולי שפעת נעדרים מהעבודה כי סירבו להתחסן.

עכשיו מדברים על הצורך בהסברה. הסברה תכסה על העובדה שאת המידע הביאו חברות מסחריות ולא כמקובל ניתוח התוצאה על ידי גורם חיצוני חסר פניות. משתמשים במילה “סרבן”, המעידה על תכונה שלילית של מי שאינו רוצה להיות שפן המוני, שמבקש לדעת לפני שהוא נותן את ידו למסבירים.

השימוש במונח “סרבני חיסון” נועד להעצים את מקבלי ההחלטות ולתמוך במסע פרסום מסוכן ביותר הן בשל אי הוודאות הקיימת בינתיים והן בשל העלאת מפלס התקווה, כמו אצל ניצולי ספינה טרופה הרואים מרחוק את קו החוף, שלעיתים נעלם עם שחר.


שאלו את הרב חיים קנייבסקי (מחבר ספר “דרך אמונה” ועוד) האם לקבל את החיסון? פעם הוא היה בעד ופעם היה נגד ואין לי הסבר

קישור לפעם שהוא היה בעד

קישור לפעם שהוא אמר לא להתחסן

הבהרה

ישנן תרופות רבות המרפאות אנשים מסוימים ופוגעות באחרים. אני לא לוקח אחריות לומר לקוראים שלי מה לעשות או לא לעשות כדי לשפר את בריאותם. אני רק מספק מידע.

ולא אסתיר את העובדה שהרב יוסף מזרחי שאינו ידוע כ”פוליטיקלי קורקט” תומך בחיסון (השיעור באנגלית) אבל הוא מודה שהבריאים מתחת ל50 לא צריכים לקחת לשיטתו (עיין בקטע אחרי 19 דקות וחצי בתוך השיעור). בשיעור הוא גם הציע הסבר לפסק של הרב חיים קנייבסקי. וטען שראש ישיבת כסא רחמים, הגר”מ מאזוז תומך בחיסון.

עוד למען האיזון (לאלו שמבינים אנגלית) עיין בשיטת הרב אלימלך פירר ובניגוד גמור לדעתו, עיין בשיטת הרב לשעבר, של ביקור חולים, הרב אהרן רוז