כתוצאה מאקטיביזם שיפוטי שמאלני קיצוני – הסטטוס קוו בישראל ייהרס אם השמאל או הימין הרך יינתנו סמכויות וטו נגד שינוי מערכת המשפט בישראל

פורסם ב: הערות על החברה | 0

הדפסה מחודשת של פוסט באנגלית באתר vilnagaon.org שנכתב 24 באפריל 2020 (יום א’ של ראש חודש אייר תש”פ) לאור פסילת ח”כ דרעי לכהן כשר בממשלה (בטבת תשפ”ג) על ידי בג”ץ.

בשבוע האחרון פרסמה מערכת המשפט בישראל 2 החלטות שערוריות נוספות.לאחר שבית המשפט המציא זכויות לעוסקים בחטא משכב זכר לפני 2 או 3 עשורים, קבע לאחרונה אחד מבתי המשפט בבאר שבע כי חברת הוצאה לאור דתית חייבת לשלם קנס של חמישים אלף שקל על סירוב לקבל הזמנה מפעיל לזכויות ההומואים להדפיס חומרים המצדיקים התנהגות שהתורה מגדירה כחטא חמור (ויקרא יח:כב).

בדומה לכך, לאחר שבעבר בתי המשפט עקרו את חוקי הכנסת להרחקת מסתננים בלתי חוקיים מהארץ או לכלוא אותם, החליט השבוע בג”ץ לפסול חוק של הלנת 20% משכרם של עובדים זרים בלתי חוקיים עד שיסכימו לעזוב מרצונם את המדינה.

זאת בנוסף להמצאת סטנדרטים חדשים של הגדרת שוחד לנתניהו שלא נעשה בהם שימוש קודם לכן, לצורך העמדת נתניהו לדין.

עדכון 30 באפריל, 2020 – ו’ באייר תש”פ

  • בג”ץ השעה את התובע הראשי אלדד לפני הארכת כהונתו. אלדד ניסה לפתוח מחדש תיק פלילי נגד בעל ברית בית המשפט האקטיביסטי, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.
  • בית המשפט העליון הורה להתיר חמץ בבתי חולים בפסח. השופטים קבלו את עתירת הפורום החילוני וארגון עדאלה. שר התחבורה: ‘בית המשפט ממשיך להרוס את עקרונות המדינה היהודית’.

נספח (מוצ”ש וארא תשפ”ג) לכאורה יש פתרון, אבל אנחנו נעדיף לא להציע אותו כי אנחנו לא סומכים על ביבי נתניהו ואמיר אוחנה